متاورس و مایکروسافت

متاورس یا دنیای مجازی که شرکت های برزگ فناوری مانند متا و فیسبوک نوید آنرا به ما میدهند. در این مقاله به برسی متاورس مایکروسافت میپردازیم

 

چند روز پیش مایکروسافت خبر از خرید بزرگی به ارزش تقریبی 70 میلیارد دلار را اعلام کرد خریدی که در صورت اتمام به موجب آن مایکروسافت بلیزارد و اکتیویژن را تصاحب خواهد کرد. این خرید بزرگ با توجه به اینکه شامل سری بازی های بسیار محبوبی همچون کال او دیوتی و ورد آف وارکرافت  میشود بسیار اهمیت دارد نه تنها در حوزه مرتبط با بازی های رایانه ای بلکه در حوزه ای مانند متاورس نیز بسیار اهمیت دارد.

مایکروسافت با وجود بازی های مانند ماینکرافت و همچنین سخت افزارهای قدرتمندی در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مانند سخت افزار هالولنز و البته زیرساخت بسیار قدرتمند ابری مایکروسافت موسوم به آژور پتانسیل بسیار بالایی در ورود به این حوزه دارد و کاملا توانایی ورود و رقابت در این حوزه را دارا میباشد.

مایکروسافت برخلاف شرکت هایی مانند متا که قصد دارند متاورس را در حوزه سوشیال و شبکه های اجتماعی ارائه دهند توانایی آن را دارد که در حوزه های مختلفی از کسب و کار تا بازی های رایانه ای طیف وسیعی از نیازهای کاربران را رفع نمایید همچنین با وجود زیر ساخت ابری قدرت مندی مانند آزور توانایی ارائه خدمات زیر ساختی متاورس را دارا میباشد.

بنظر میرسد که مایکروسافت توانایی ارائه سرویس های جذابتر و موفق تری را در این زمینه داشته باشد.

 

خرید انواع گیفت کارت های ایکس باکس ، اپل و شارژ ولت استیم از مگا گیفت