شروع جنگ با لژیون

 

خرید گیم تایم و شدولندز و دارک پورتال

 

نبرد گولدان علیه آزراث و فداکاری واریان ورین
هورد و آلاینس نهایت زورشان را زدند تا این نبرد را در نطفه خفه کنند اما هیچ ایده‌ای نداشتند که تمام این داستان‌ها تنها یک دام بود. ولجین در طی این نبرد توسط شیاطین مسموم شد و سیلواناس مجبور شد تا دستور به عقب‌نشینی بدهد. این تصمیم سیلواناس باعث شد تا اتحاد آلاینس در میدان نبرد یکه و تنها باقی بماند. واریان ورین (Varian Wrynn)، قهرمان اتحاد آلاینس در همین ماجرا مجبور شد با فدا کردن جانش کاری کند تا آلاینس توان عقب‌نشینی را به دست بیاورد. با مرگ واریان، پسرش آندوئین رهبری گروه را برعهده گرفت. ولجین نیز قبل از مرگش دستور داد تا اعضای هورد، سیلواناس را به عنوان رهبر بپذیرند. در نهایت هر دو اتحاد به این فکر افتادند تا دروازه‌هایی که لژیون از آنجا تهامگا را آغاز می‌کنند را ببندند.

مبارزین با سفر به Broken Isles توانستند اشیای باستانی خاصی را برای بستن پورتال‌ها پیدا کنند اما در ادامه‌ی داستان می‌فهمیم تنها بستن پورتال‌ها برای دفع حملات کافی نبود. پس از این همه جنگ، ایلیدن استورم‌ریج حق داشت. سارگراس و لژیونش هیچ‌وقت متوقف نمی‌شوند مگر این‌که همه‌ی آنها یک بار برای همیشه کشته شوند.

ایلیدن در گذشته دیمن هانترهای متعددی را در اوت‌لند آموزش داده بود. در زمان حال، این موجودات از زندان‌هایشان آزاد شدند. ارباب آنها تقریبا در اواخر بازی The Burning Crusade کشته شده بود. وجود او و دیمن‌ هانترها در این زمان به شدت به نفع هر دو اتحاد بود؛ چون برای از بین بردن لژیون وجود چنین موجودات قدرتمندی می‌توانست به شدت سودمند باشد.