بتل نت مادر بازی های بلیزارد

بتل نت یا battle.net چیست ؟

بتل نت یا بهتر است بگوییم مادر بازی های بلیزارد یک سرویس دهنده ی بازی های آنلاین کمپانی بلیزارد هست که اصطلاحا آن را کلاینت هم می نامند .
Battle.net که از نام دامین اصلی شرکت بلیزارد می آید روزانه به میلیون ها گیمر در سراسر دنیا خدمت رسانی می کند . بتل نت در سال 1996 برای اولین بار کار خود را با بازی Diablo اغاز کرد و رفته رفته به جای کنونی خود که در حال حاضر نزدیک به 10 بازی را پشتیبانی می کند رسید.
در ادامه مقاله به شرح مختصری از این بازی ها می پردازیم .
بعضی از بازی های کمپانی بلیزارد مثل وارکرافت 3 به مرور از سرور های بتل نت خارج شدند و از طریق کلاینت های دیگری مثل Garena ، Game ranger و .... قابل دسترسی بوده اند .همین طور بازی هایی مانند World of Warcraft و Call of Duty نیز حق پخش سرورشان به فروش رسید و در دسترس شرکت های دیگری نیز قرار گرفت ولی با همه ای این اوصاف بلیزارد همچنان قوی ترین و شلوغ ترین سرور ها را در این بازی ها در اختیار دارد و دیگر سرور ها هیچ وقت نتوانستند به فیکس بودن کامل اینگونه بازی ها دست پیدا کنند.

بازی های ارائه شده از طریق بتل نت

Diablo و Starcraft ، 2 غول صنعت بازی سازی ، که بلیزارد با آن ها شروع به بتل نت کرد و از همان ابتدا با حمگا بسیار زیادی از دوستداران این 2 بازی در سرور های خود روبرو شد.

سری بازی های Warcraft که به زودی هم نسخه های Reforged این بازی دوباره از طریق بتل نت در اختیار گیمر ها قرار خواهد گرفت از زمان رونمایی شان در انحصار تخصصی بتل نت بوده اند .

بدون شک در ایران و حتی در دنیا نیز گیمر ها اسم بتل نت و بلیزارد را با سری بازی World of Warcraft به یاد خواهند آورد که در این سال ها توسط سرور های دیگری نیز ارائه شد حتی در کشور خودمان هم تعدادی سرور در حال ارائه این بازی هستند ولی واقعا نتوانستند ذره ای به نسخه های بتل نت نزدیک شوند و بلیزارد سالیان سال است که با این شاهکار در صنعت بازی سازی دنیا یکه تازی می کند .
 

بلیزارد از نسخه قبلی بازی Call of Duty یعنی Block ops 4 شروع به ارائه این بازی از کمپانی خودش توسط بتل نت کرد که با استقبال خوبی هم همراه بود و این کار را در نسخه جدید بازی نیز Call of Duty Modern Warfare ادامه داده است .

از دیگر بازی های کمپانی بلیزارد می توان به Hearth Stone ، Heroes of The Storm و Overwatch اشاره کرد که هرکدام برای خودشان دارای طرفداران زیادی هستند به خصوص Overwatch که در این مدت کوتاهی که از انتشارش می گذرد توانسته به یکی از اصلی ترین منابع درآمدکمپانی بلیزارد تبدیل بشود .

 

امیدوارم توانسته باشم شما را به اندازه کافی با بتل نت یا به قول خودشان Battle.net آشنا کرده باشم و از این مقاله استفاده کافی را برده باشید